Główna
W Lublinie, na Czechowie
Po upałach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 12 Lipiec 2012 15:52

net-przegląd Tydzień szalonych upałów za nami. Pogoda może do zniesienia nad wodą, ale w mieście... zdecydowanie trudniej. Kto mógł i miał siły wyrywał się więc za miasto. Innym przyszło skończyć życie na Czechowie, raptownie i tragicznie. A tymczasem, świat sie nie skończył i lato choć już od dziś nieco mniej upalne wpływa na pracę i życie innych.

Więcej…
 
Stowarzyszeni do obrony przyrody Górek Czechowskich PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Andrzej Wróbel   
Sobota, 23 Czerwiec 2012 16:36

altRozmowa z Bożeną Gozdalską-Macubą współzałożycielką Stowarzyszenia Obrony Górek Czechowskich

Więcej…
 
A co tam, panie, w rezerwie (2012) ? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Wróbel   
Poniedziałek, 18 Czerwiec 2012 12:54

altRok na półmetku, wakacje za pasem, to czas kiedy różnorakie prace remontowe zazwyczaj nabierają tempa. Jak co roku rady dzielnic rozdysponowały środki przydzielone w ramach rezerwy celowej. Dzięki owej rezerwacji wykonanie zlecanych przez rady prac jest pewne, w odróżnieniu od zgłaszanych przez nie wniosków do budżetu miasta. Rady musiały tylko uzgodnić z odpowiednimi wydziałami Urzędu Miasta zakres prac i to czy realizacja ich pomysłów jest ze względów formalnych (różnych przepisów prawnych lub np. stosunków własnościowych) w ogóle możliwa.

Więcej…
 
Czy na Górkach Czechowskich ciągle żyją dzikie chomiki? (konkurs) PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 15 Czerwiec 2012 11:09

alt Na to pytanie ciekawie byłoby znaleźć odpowiedź. A kto znajdzie chomika... tego szczęście spotyka! Jak duże sami jeszcze nie wiemy bo nagroda jest niespodzianką ;) Ale jest przewidziana. Kto znajduje w sobie pasję poszukiwacza oraz fotografa lub kamerzysty tego zapraszamy na spacer na Górki Czechowskie w poszukiwaniu króla tamtejszej fauny.

Więcej…
 
Spokojnie, to tylko poczatek sesji! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Andrzej Wróbel   
Niedziela, 10 Czerwiec 2012 22:06

altTuż po 21-szej na czechowskim niebie pojawiła się chmara świetlistych obiektów, przemieszczających się w kierunku Jakubowic. Ludzie przystawali , niektórzy chwycili za aparaty. Zgadywali co to takiego... Spokojnie, to nie było UFO, ani najazd chińskiej bezszelestnej powietrznej armady. Jeden z przechodniów trafił właściwie w dziesiątkę: "byłem kiedyś na weselu i puszczali takie świetlne baloniki". I owszem, w rodzaju lampionów, ale właśnie baloniki. Takie jak braci Montgolfier, bo na rozgrzane powietrze (a tradycje papiernicze też nie bez znaczenia). Można je było nabyć za jedyne 5 złotych i odpalić na placu pod akademikami gdzie niedawno odbywały się Medykalia. Okazja? Początek sesji. :)

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
.© Andrzej Wróbel. Wykorzystano system zarządzania treścią Joomla! na licencji GNU GPL. Szablonu dostarczył siteground.com.
Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting
statystyka