Główna
W Lublinie, na Czechowie
Listy: Głos działkowca PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 01 Maj 2012 14:06

altOkoło trzydziestu lat temu na nieużytkach, a właściwie dzikim wysypisku śmieci i gruzu położonym między ul Koncertową, a terenem poligonu wojskowego powstały ogródki działkowe. Ogródki zostały zalegalizowane zgodnie z przepisami, a teren uzyskał status ogrodów działkowych . Ogródek został nazwany "Harnaś". Działkowcy z zaangażowaniem usunęli śmieci, ogrodzili i wyrównali teren, sadzili krzewy i drzewa, budowali altanki, na własny koszt uzbroili teren w sieć wodociągową. Dzisiaj ogródki w przeważającej większości są zadbane i stanowią oazę zieleni, o którą w otoczeniu betonowych osiedli coraz trudniej.

Więcej…
 
Rada poprze interpelację S. Tułajewa i starania działkowców z "Harnasia" PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Andrzej Wróbel   
Poniedziałek, 30 Kwiecień 2012 17:01

altTrzy tematy, którym poświęcono najwięcej czasu w dyskusji na ostatnim posiedzeniu Rady Dzielnicy Czechów Północny (26.05) to zmiany w rozkładach i cenach komunikacji, zagrożenie istnienia Ogródków działkowych "Harnaś" i absolutorium dla Zarządu Dzielnicy.

Więcej…
 
Po publicznej debacie o Górkach Czechowskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 21 Kwiecień 2012 18:42

alt Do 11 maja zbierane będą opinie na temat projektu zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na części Górek Czechowskich, która wg umowy z miastem miałaby zostać zabudowana 17,5 hektarowym, jak się okazało, kompleksem handlowym. W końcu maja radni mają zdecydować czy przebudowa skrzyżowania Ducha-Sikorskiego-Solidarności-Północna warta jest oddania połaci zieleni pod wielką galerię handlową, głównie nocną iluminacją różniącą się wyraźnie od obłego bunkra, posadowionego na pozostałościach wąwozów. Wczoraj (20.04) odbyła się publiczna debata nad tym projektem.

Więcej…
 
Multikino w przebudowanym Olimpie - inwestor zaprezentował wizualizacje. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 29 Marzec 2012 17:55

alt Do 15 czerwca najemcy Centrum Motoryzacyjno-Technicznego i położonych na północnych obrzeżach posesji warsztatów zmuszeni są ustąpić miejsca budowie kolejnego skrzydła Olimpu.

Więcej…
 
Znajdź na Czechowie: Studio X Press - Fotografia PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 20 Marzec 2012 14:37
alt


Usługi fotograficzne na Czechowie: Studio X Press - Fotografia


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
.© Andrzej Wróbel. Wykorzystano system zarządzania treścią Joomla! na licencji GNU GPL. Szablonu dostarczył siteground.com.
Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting
statystyka